Beatos lazanija


Notice: Undefined index: publisher_id in /home/aus1023/domains/recipes.lt/public_html/lt/wp-content/plugins/adsense-plugin/adsense-plugin.php on line 338

Ingredientai:

250 g Malta jautiena
250 g Malta veršiena
2 šaukštas Aliejus
2 vnt. Morkos
2 vnt. Svogūnai
1 vnt. Salierai
800 g Konservuoti pomidorai savo sultyse
1 šaukštas Pomidorų pasta
pagal skonį Juodieji malti pipirai
pagal skonį Druska
žiupsnelis Čiobreliai
žiupsnelis Raudonėliai
2 vnt. Lauro lapai
šaukštelis Vanduo
1 pakelis Lazanija
40 g Sviestas
40 g Miltai
500 ml Pienas
1 sauja Fermentinis sūris
sauja Puskietis sūris

Gaminimas:

Dar patarimas: mėsos troškinį galima pasiruošti iš vakaro, kad tą dieną, kai gaminsite lazaniją, beliktų tik pasigaminti baltą padažą ir viską susluoksniuoti.

Svarbiausia dalis yra mėsos troškinys su pomidorais, nuo jo ir pradedam.

Gerai įkaitiname keptuvę ir dedame į ją pusę arba visą mėsą, priklausomai nuo keptuvės dydžio. Mėsą su mentele paskirstykite ir gražiai apkepkite, kad maži faršo šoneliai apskrustų.

Kol mėsa skrunda, pasiruoškite daržoves: smulkiai supjaustykite svogūną, morkas, salierą.

Kai mėsa apkeps, dėkite ją į puodą, kuriame viską troškinsite, o keptuvėje apkepkite daržoves: pradžioje svogūnus, paskui morkas su salierais.

Kai daržovės suminkštės, dėkite pomidorų pastą (tyrę) ir prieskonius: čiobrelį, raudonėlį, lauro lapus, grūstų pipirų ir druskos.

Dabar viską jau galite kelti į puodą, kuriame troškinsis visas reikalas ir supilkite pomidorus konservuotus savo sultyse.

Uždenkite dangčiu ir leiskite viskam troškintis apie 45 minutes.
Baltas padažas

Puode arba keptuvėje ištirpinkite sviestą ir suberkite miltus, pamaišykite – pasidarys košelė, leiskite jai truputį pašilti ir pakepti (apie minutę), tada po truputį pilkite pieną ir maišykite nuolat su šluotele, kaitinkite ant ugnies kol pasidarys tirštas padažas. Ne per minutę viskas pasidaro, todėl būkite kantrūs ir pieną pilkite lėtai, po truputį, kad nesušoktų gumulais, ir nuolat maišykite. Kai padažas bus jau sutirštėjęs, įberkite tarkuoto sūrio ir paragaukite, ar netrūksta druskos.

Įjunkite orkaitę 180-190 °C.

Paimkite indą, kuriame viską sluoksniuosite. Indas turi būti aukštais kraštais ir ne per didelis. Dėkite truputį mėsos troškinio, ant viršaus lazanijos lakštą, tada vėl mėsos ir tuomet jau balto pažado. Tuomet vėl lazanijos lakštą, mėsos troškinį ir baltą padažą. Viršutinis sluoksnis turi būti mėsos troškinys ir baltas padažas.

Šaukite į orkaitę ir kepkite apie 50 min.

Prieš pabaigą ant viršaus užtarkuokite, jei norite, puskiečio sūrio.

P. S. lazanijos lakštų aš neverdu ir nemirkau, jiems išbrinkti užtenka drėgmės iš mėsos troškinio ir sūrio padažo.

Prie lazanijos paruoškite didelį dubenį salotų arba virtų brokolių.

Porcijos: 4
Pagaminamas per: 90min.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuok! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Notice: Undefined index: publisher_id in /home/aus1023/domains/recipes.lt/public_html/lt/wp-content/plugins/adsense-plugin/adsense-plugin.php on line 392