Tradicinis kalėdinis pyragas


Notice: Undefined index: publisher_id in /home/aus1023/domains/recipes.lt/public_html/lt/wp-content/plugins/adsense-plugin/adsense-plugin.php on line 338

Ingredientai:

270 g Sviestas
1,5 stiklinė Rudasis cukrus
4 vnt. Kiaušiniai
3 stiklinė Miltai
1/4 šaukštelis Druska
1 šaukštelis Kvepiantys pipirai (malti)
1 šaukštelis Cinamonas
1/2 šaukštelis Muskato riešutas
1,5 stiklinė Razinos
1,5 stiklinė Džiovintos figos
1,5 stiklinė Džiovintos datulės
1 stiklinė Džiovintos slyvos
1,5 stiklinė Džiovinti abrikosai
1 stiklinė Migdolai
100 ml Brendis
2 šaukštelis Tirpi kava
2 šaukštas Vanduo

Gaminimas:

Orkaitę įkaitinkite iki 150 C temperatūros. Kepimo skardos kraštus patepkite riebalais, o skardos dugną išklokite kepimo popieriumi.

Dideliame dubenyje elektriniu plaktuvu išplakite sviestą su cukrumi, kol gausis tiršta, kreminė masė. Po vieną sudėkite kiaušinius ir kiekvieną kartą gerai išplakite. Sumaišykite miltus, druską ir prieskonius ir viską atsargiai įmaišykite į kreminę masę. Džiovintus vaisius ir migdolus susmulkinkite. Sudėkite vaisius, migdolus, supilkite 50 ml brendžio, espresso kavą ir viską gerai išmaišykite.

Sudėkite paruoštą tešlą į kepimo formą, sulyginkite paviršių. Kepimo skardą dėkite ant viduriniosios orkaitės lentynėlės ir kepkite apie 30 min. Temperatūrą sumažinkite iki 130 C ir kepkite 3,5 valandos kol visiškai iškeps – įkištas į pyrago vidurį virbalas ar smaigas lengvai išsitrauks ir ant jo neliks tešlos.

Kepimo skardą išimkite iš orkaitės, uždenkite virtuviniu rankšluosčiu, o ant viršaus dar užklokite storą vonios rankšluostį – taip pyragas atvės pamažu.

Kai pyragas atvės, subadykite jo viršų virbalu ir apšlakstykite likusiu brendžiu. Pyragą suvyniokite į kepimo popierių ir laikykite sandariame inde, vėsioje vietoje. Taip paruoštą pyragą galite laikyti iki 3 mėnesių.

Porcijos: 30
Pagaminamas per: 300min.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuok! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Notice: Undefined index: publisher_id in /home/aus1023/domains/recipes.lt/public_html/lt/wp-content/plugins/adsense-plugin/adsense-plugin.php on line 392